Themes - CoverNews - en to sv_SE translation catalogue (312 entries)

en: Toggle Primary Menu
sv_SE: Slå på/av primär meny

en: Read more about %s
sv_SE: Läs mer om %s

note: Template Name of the theme
en: Blank Canvas
sv_SE: Tom innehållsyta

en: Post Navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Block Patterns
sv_SE: Blockmönster

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Wide
sv_SE: Bred

en: All Themes Plan
sv_SE: Alla tema-paket

en: Claim Your Discount
sv_SE: Gör anspråk på din rabatt

en: Section 4
sv_SE: Sektion 4

en: Section 3
sv_SE: Sektion 3

en: Section 2
sv_SE: Sektion 2

en: Section 1
sv_SE: Sektion 1

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Single Column
sv_SE: En kolumn

en: Connect to Us
sv_SE: Anslut till oss

en: Post List
sv_SE: Inläggslista

en: Post Grid
sv_SE: Inläggsrutnät

en: Post Slider
sv_SE: Inläggsbildspel

en: About Author
sv_SE: Om författare

en: Post Carousel
sv_SE: Inläggskarusell

en: Three Columns
sv_SE: Tre kolumner

en: Three Columns Posts
sv_SE: Tre kolumner med inlägg

en: Featured News
sv_SE: Utvalda nyheter

en: Main Banner
sv_SE: Huvudbanner

en: Show Tags Below Content
sv_SE: Visa etiketter under innehåll

en: Excerpt Mode
sv_SE: Utdragsläge

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Show Comment Count
sv_SE: Visa antal kommentarer

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
sv_SE: Du har inte behörighet att aktivera tillägg på denna webbplats.

en: Error - unable to verify nonce, please try again.
sv_SE: Fel – kan inte verifiera engångskod, försök igen.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
sv_SE: Du har inte behörighet att installera tillägg på denna webbplats.

en: Videos
sv_SE: Videoklipp

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Theme dashboard
sv_SE: Temats adminpanel

en: More Details
sv_SE: Mer detaljer

en: By
sv_SE: Av

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Install Now
sv_SE: Installera nu

en: Are you sure you want to install this plugin?
sv_SE: Är du säker på att du vill installera detta tillägg?

en: Maybe Later
sv_SE: Kanske senare

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du, va?

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
sv_SE: Åtgärd misslyckades. Uppdatera sidan och försök igen.

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Image Lazy Loading
sv_SE: Uppskjuten inläsning av bilder

en: Background Color will not be applicable for this mode.
sv_SE: Bakgrundsfärg kommer inte att tillämpas för detta läge.

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Sidebar Sticky Position
sv_SE: Sidopanelens klistrade position

en: Sidebar Settings
sv_SE: Inställningar för sidopanel

en: Spacious
sv_SE: Omfångsrikt

en: Show Featured Image
sv_SE: Visa utvald bild

en: Single Posts Settings
sv_SE: Inställningar för enskilda inlägg

en: Select Breadcrumbs
sv_SE: Välj synliga sökvägar

en: Make Sidebar Sticky
sv_SE: Gör sidopanel klistrad

en: Order 2
sv_SE: Sortering 2

en: Default
sv_SE: Standard

en: Show Full Image
sv_SE: Visa full bild

en: Set as Background
sv_SE: Ställ in som bakgrund

en: Date Display Format
sv_SE: Format för datumvisning

en: Date and Author Display
sv_SE: Visning av datum och författare

en: Content Alignment
sv_SE: Innehållsjustering

en: I've already done.
sv_SE: Jag har redan gjort det.

en: Remind me later
sv_SE: Påminn mig senare

en: Disable Sticky Header
sv_SE: Inaktivera klistrat sidhuvud

en: WordPress Default Date Format
sv_SE: WordPress standardformat för datum

en: Date Format by Theme
sv_SE: Datumformat efter tema

en: Select date display display format
sv_SE: Välj visningsformat för datumvisning

en: Default Excerpt
sv_SE: Standardutdrag

en: Trimmed Content
sv_SE: Putsat innehåll

en: Global Settings
sv_SE: Globala inställningar

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
sv_SE[0]: Följande rekommenderat tillägg är för närvarande inaktivt: %1$s.
sv_SE[1]: Följande rekommenderade tillägg är för närvarande inaktiva: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
sv_SE[0]: Följande obligatoriskt tillägg är för närvarande inaktivt: %1$s.
sv_SE[1]: Följande obligatoriska tillägg är för närvarande inaktiva: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Det finns en uppdatering tillgänglig för: %1$s.
sv_SE[1]: Det finns uppdateringar tillgängliga för följande tillägg: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
sv_SE[0]: Följande tillägg måste uppdateras till sin senaste version för att säkerställa maximal kompatibilitet med detta tema: %1$s.
sv_SE[1]: Följande rillägg måste uppdateras till sina senaste versioner för att säkerställa maximal kompatibilitet med detta tema: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Detta tema rekommenderar följande tillägg: %1$s.
sv_SE[1]: Detta tema rekommenderar följande tillägg: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Detta tema kräver följande tillägg: %1$s.
sv_SE[1]: Detta tema kräver följande tillägg: %1$s.

en: You may have missed
sv_SE: Du kanske har missat

en: Show on single posts
sv_SE: Visa på enskilda inlägg

en: Related Posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: More Stories
sv_SE: Fler berättelser

en: ago
sv_SE: sedan

note: Template Name of the theme
en: Front-page Template
sv_SE: Mall för startsida

en: <span class="em-post-navigation">Next</span> %title
sv_SE: <span class="em-post-navigation">Nästa</span> %title

en: <span class="em-post-navigation">Previous</span> %title
sv_SE: <span class="em-post-navigation">Föregående</span> %title

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Fortsätt läsa<span class="screen-reader-text"> ”%s”</span>

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar inte som om vi kan hitta det du letar efter. Kanske kan en sökning hjälpa.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittat

note: translators: %s: search query.
en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Installerar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations have been completed.
sv_SE: Alla installationer har slutförts.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installationsprocessen startar. Denna process kan ta en stund på vissa webbhotell, så ha tålamod.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Installerar och aktiverar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations and activations have been completed.
sv_SE: Alla installationer och aktiveringar har slutförts.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s done.
sv_SE: %1$s klar.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installations- och aktiveringsprocessen startar. Denna process kan ta en stund på vissa webbhotell, så ha tålamod.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
sv_SE: Installationen av %1$s misslyckades.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
sv_SE: Ett fel uppstod vid installation av %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Uppdaterar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: Plugin activation failed.
sv_SE: Aktivering av tillägg misslyckades.

en: No plugins are available to be activated at this time.
sv_SE: Inga tillägg är tillgängliga för att aktiveras just nu.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att aktiveras. Inga åtgärder vidtagits.

en: No plugins are available to be updated at this time.
sv_SE: Inga tillägg finns tillgängliga för att uppdateras just nu.

en: No plugins are available to be installed at this time.
sv_SE: Inga tillägg finns tillgängliga för att installeras just nu.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att uppdateras. Inga åtgärder vidtagits.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att installeras. Inga åtgärder vidtagits.

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Install
sv_SE: Installera

en: Upgrade message from the plugin author:
sv_SE: Uppgraderingsmeddelande från tilläggets författare:

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
sv_SE: Aktivera %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
sv_SE: Uppdatera %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
sv_SE: Installera %2$s

en: Type
sv_SE: Typ

en: Source
sv_SE: Källa

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: No plugins to install, update or activate.
sv_SE: Inga tillägg att installera, uppdatera eller aktivera.

en: Available version:
sv_SE: Tillgänglig version:

en: Minimum required version:
sv_SE: Minsta version som krävs:

en: Installed version:
sv_SE: Installerad version:

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
sv_SE: okänt

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Uppdatering tillgänglig <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Uppdateringar tillgängliga <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Att installera <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Att installera <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: Update recommended
sv_SE: Uppdatering rekommenderas

en: Requires Update
sv_SE: Kräver uppdatering

en: Required Update not Available
sv_SE: Obligatorisk uppdatering inte tillgänglig

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Installed But Not Activated
sv_SE: Installerad men inte aktiverad

en: Not Installed
sv_SE: Inte installerad

en: Pre-Packaged
sv_SE: Förpaketerat

en: External Source
sv_SE: Extern källa

en: WordPress Repository
sv_SE: WordPress filförvar

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
sv_SE: och

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
sv_SE: Fjärrpaketet av tillägget består av fler än en fil, men filerna är inte paketerade i en mapp.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
sv_SE: Kontakta tilläggets leverantör och be dem att paketera sitt tillägg enligt WordPress riktlinjer.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
sv_SE: Fjärrpaketet för tillägget innehåller ingen mapp med önskad slug och det gick inte att byta namn.

en: Update Required
sv_SE: Uppdatering krävs

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
sv_SE: Detta tillägg måste uppdateras för att vara kompatibelt med ditt tema.

en: Please contact the administrator of this site for help.
sv_SE: Kontakta administratören för denna webbplats för hjälp.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
sv_SE: Det finns ett eller flera obligatoriska eller rekommenderade tillägg att installera, uppdatera eller aktivera.

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
sv_SE: Alla tillägg installerades och aktiverades utan problem. %1$s

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
sv_SE: Tillägg inte aktiverat. En högre version av %s behövs för detta tema. Uppdatera tillägget.

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
sv_SE: Ingen åtgärd vidtagen. Tillägg %1$s var redan aktivt.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
sv_SE[0]: Följande tillägg aktiverades utan problem:

en: Plugin activated successfully.
sv_SE: Tillägget aktiverades utan problem.

en: Return to the Dashboard
sv_SE: Tillbaka till adminpanelen

en: Return to Required Plugins Installer
sv_SE: Tillbaka till installeraren för obligatoriska tillägg

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
sv_SE[0]: Börja aktivera tillägg
sv_SE[1]: Börja aktivera tillägg

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
sv_SE[0]: Börja uppdatera tillägg
sv_SE[1]: Börja uppdatera tillägg

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
sv_SE[0]: Börja installera tillägg
sv_SE[1]: Börja installera tillägg

en: Something went wrong with the plugin API.
sv_SE: Något gick fel med tilläggets API.

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
sv_SE: Uppdaterar tillägg: %s

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
sv_SE: Installerar tillägg: %s

en: Install Plugins
sv_SE: Installera tillägg

en: Install Required Plugins
sv_SE: Installera obligatoriska tillägg

en: Upgrade Now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Rate This Theme
sv_SE: Betygsätt detta tema

en: View Demos
sv_SE: Visa demo

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

[ctx: hour archives time format]
en: g a
sv_SE: H

[ctx: minute and hour archives time format]
en: g:i a
sv_SE: H:i

note: Translators: Weekly archive title. %s is the week date format.
en: Week %s
sv_SE: Vecka %s

note: Translators: Minute archive title. %s is the minute time format.
en: Minute %s
sv_SE: Minut %s

note: Translators: %s is the page number.
en: Comment Page %s
sv_SE: Kommentarssida %s

note: Translators: %s is the page number.
en: Page %s
sv_SE: Sida %s

note: Translators: %s is the search query.
en: Search results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: 404 Not Found
sv_SE: 404 hittades inte

en: Home
sv_SE: Hem

[ctx: breadcrumbs aria label]
en: Breadcrumbs
sv_SE: Synliga sökvägar

en: Browse:
sv_SE: Bläddra:

note: translators: number of items in the mini cart.
en: %d item | %d items
sv_SE[0]: %d vara
sv_SE[1]: %d varor

en: View your shopping cart
sv_SE: Visa din varukorg

en: Displays items on footer third column.
sv_SE: Visar objekt i sidfotens tredje kolumn.

en: Footer Third Section
sv_SE: Sidfotens tredje sektion

en: Displays items on footer second column.
sv_SE: Visar objekt i sidfotens andra kolumn.

en: Footer Second Section
sv_SE: Sidfotens andra sektion

en: Displays items on footer first column.
sv_SE: Visar objekt i sidfotens första kolumn.

en: Footer First Section
sv_SE: Sidfotens första sektion

en: Front-page Sidebar Section
sv_SE: Startsidans sektion för sidopanel

en: Front-page Content Section
sv_SE: Startsidans sektion för innehåll

en: Add widgets for main sidebar.
sv_SE: Lägg till widgetar för primär sidopanel.

en: Main Sidebar
sv_SE: Primär sidopanel

en: Select Category
sv_SE: Välj kategori

en: Choose Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: CoverNews Social Contacts
sv_SE: CoverNews sociala kontakter

en: Show excerpt
sv_SE: Visa utdrag

en: Settings for all tabs
sv_SE: Inställningar för alla flikar

en: Enable Categorised Tab
sv_SE: Aktivera kategoriserad flik

en: Categorised Posts
sv_SE: Kategoriserade inlägg

en: Popular Posts
sv_SE: Populära inlägg

en: Latest
sv_SE: Senaste

en: Latest Posts
sv_SE: Senaste inläggen

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Trending
sv_SE: Trend

en: Posts Grid
sv_SE: Inläggsrutnät

en: CoverNews Posts Grid
sv_SE: CoverNews inläggsrutnät

en: Displays posts from selected category in a grid.
sv_SE: Visa inlägg från vald kategori i ett rutnät.

en: Select category 2
sv_SE: Välj kategori 2

en: Title 2
sv_SE: Rubrik 2

en: Select category 1
sv_SE: Välj kategori 1

en: Title 1
sv_SE: Rubrik 1

en: All in list
sv_SE: Alla i listan

en: CoverNews Double Categories Posts
sv_SE: CoverNews dubbla kategoriinlägg

en: Displays posts from 2 selected categories in double column.
sv_SE: Visar inlägg från 2 valda kategorier i dubbel kolumn.

en: Select category
sv_SE: Välj kategori

en: CoverNews Posts Carousel
sv_SE: CoverNews inläggskarusell

en: Displays posts carousel from selected category.
sv_SE: Visar inläggskarusell från vald kategori.

en: Descriptions
sv_SE: Beskrivning

en: Name
sv_SE: Namn

en: Profile image
sv_SE: Profilbild

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: CoverNews Author Info
sv_SE: CoverNews författarinfo

en: Displays author info.
sv_SE: Visar författarinfo.

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
sv_SE: Redigera <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: View all posts in %s
sv_SE: Visa alla inlägg i %s

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: WP Post Author
sv_SE: WP inläggsförfattare

en: Color Class
sv_SE: Färgklass

en: Category Color 3
sv_SE: Kategorifärg 3

en: Category Color 2
sv_SE: Kategorifärg 2

en: Category Color 1
sv_SE: Kategorifärg 1

en: Primary Sidebar - Content
sv_SE: Primär sidopanel – Innehåll

en: Content - Primary Sidebar
sv_SE: Innehåll – Primär sidopanel

en: Set as global layout
sv_SE: Ställ in som global layout

en: Layout Options
sv_SE: Layoutalternativ

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Copyright Text
sv_SE: Upphovsrättstext

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Latest Posts Section Title
sv_SE: Sektionsrubrik för senaste inläggen

en: Show Latest Posts Section above Footer
sv_SE: Visa sektion för senaste inläggen ovan sidfot

en: Latest Posts Options
sv_SE: Alternativ för senaste inlägg

en: None
sv_SE: Ingen

en: Full Content
sv_SE: Fullständigt innehåll

en: Post excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Select content view for archive
sv_SE: Välj innehållsvy för arkiv

en: Content view
sv_SE: Innehållsvy

en: Right
sv_SE: Höger

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Select image alignment for archive
sv_SE: Välj bildjustering för arkiv

en: Image alignment
sv_SE: Bildjustering

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Select layout for archive
sv_SE: Välj layout för arkiv

en: Archive layout
sv_SE: Arkivlayout

en: Archive Settings
sv_SE: Arkivinställningar

en: Hide All
sv_SE: Dölj alla

en: Show Author Only
sv_SE: Visa endast författare

en: Show Date Only
sv_SE: Visa endast datum

en: Show Date and Author
sv_SE: Visa datum och författare

en: Select date and author display settings below post title
sv_SE: Välj visningsinställningar för datum och författare under inläggsrubrik

en: Full width content
sv_SE: Innehåll i full bredd

en: Primary sidebar - Content
sv_SE: Primär sidopanel – Innehåll

en: Content - Primary sidebar
sv_SE: Innehåll – Primär sidopanel

en: Select global content alignment
sv_SE: Välj global innehållsjustering

en: Show breadcrumbs
sv_SE: Visa synliga sökvägar

en: Breadcrumb Options
sv_SE: Alternativ för synliga sökvägar

en: Header Options
sv_SE: Alternativ för sidhuvud

en: Enable preloader
sv_SE: Aktivera preloader

en: Preloader Options
sv_SE: Preloader-alternativ

en: Theme Options
sv_SE: Temaalternativ

en: Only Home Content
sv_SE: Endast heminnehåll

en: Select frontpage content alignment
sv_SE: Välj startsidans innehållsjustering

en: Frontpage Content alignment
sv_SE: Startsidans innehållsjustering

en: Frontpage Layout Settings
sv_SE: Startsidans layoutinställningar

en: Select category to be shown on featured section
sv_SE: Välj kategori som ska visas i utvald sektion

en: Featured Posts Category
sv_SE: Kategori för utvalda inlägg

en: Featured Posts Section
sv_SE: Sektion för utvalt inlägg

en: Main Banner Section
sv_SE: Sektion för huvudbanner

en: Select category to be shown on trending posts
sv_SE: Välj kategori som ska visas på trendande inlägg

en: Show sitewide
sv_SE: Visa över hela webbplatsen

en: Show on Homepage only
sv_SE: Visa endast på startsida

en: Open in new tab
sv_SE: Öppna i ny flik

en: URL Link
sv_SE: URL-länk

en: Recommended Size %1$s px X %2$s px
sv_SE: Rekomenderad storlek %1$s px X %2$s px

en: Frontpage Options
sv_SE: Alternativ för startsida

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Site Title/Tagline Color
sv_SE: Färg för webbplatsrubrik/slogan

en: Site Title Size
sv_SE: Webbplatsens rubrikstorlek

en: Copyright &copy; All rights reserved.
sv_SE: Upphovsrätt &copy; Alla rättigheter förbehållna.

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Featured Story
sv_SE: Utvald berättelse

en: Trending Story
sv_SE: Tredande berättelse

en: Editor's Picks
sv_SE: Redaktörens val

en: Main Story
sv_SE: Huvudberättelse

en: All
sv_SE: Alla

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Footer Menu
sv_SE: Sidfotsmeny

en: Social Menu
sv_SE: Social meny

en: Top Menu
sv_SE: Toppmeny

en: Primary Menu
sv_SE: Primär meny

note: translators: 1: Theme name, 2: Theme author.
en: %1$s by %2$s.
sv_SE: %1$s av %2$s.

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentar är stängda.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv_SE[0]: %1$s svar på ”%2$s”
sv_SE[1]: %1$s svar på ”%2$s”

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
sv_SE: Ett svar på ”%1$s”

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
sv_SE: Det verkar som om inget hittades på denna plats. Kanske prova någon av länkarna nedan eller söka?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Hoppsan! Den sidan kan inte hittas.
